Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Archiv

Podzim na zahradě

04.11.2023
Projděte si s námi seznam prací, na které byste v říjnu neměli zapomenout. Na podzim je na zahradě velká spousta práce a můžete si užít i trochu potěšení při vysazování nových rostlin, ze kterých budete mít příští rok radost. Nezapomeňte se postarat o trá

Co je třeba ještě stihnout na podzim na zahradě? Zaměřte se i na trávník!

 

Říjnová sklizeň

V říjnu nás na zahradě čeká odměna v podobě sklizně. Nejvíce sklízíme pozdní švestky, podzimní a zimní jablka i hrušky, různé ořechy nebo třeba šípky. Sklízíme také kořenovou zeleninu, čínské zelí, hlávkovou kapustu i salát, které však vydrží na zahradě klidně až do mírných mrazů. Mrazuvzdorný špenát, růžičkovou kapustu, pastinák a kořenovou petržel stačí pouze ochránit před holomrazy. Pohled na uklizenou zahradu a upravenou zeleň připravenou na zimní spánek nás potěší.

Úklid záhonů a celé zahrady

Na podzim je třeba shrabat listí, ostříhat zvadlá květenství a mírně zastřihnout keře. Vše se dá dobře zkompostovat a využít. Maliníky a ostružiníky razantně prostříhejte. Očištěné záhonky před zimou a rytím přihnojte podzimním hnojivem, případně posekejte a zaryjte do půdy různé formy zeleného hnojení. Rostliny náchylné k promrznutí ochraňte přihrnutím mulče, listím, chvojím nebo geotextilií. Teplomilné rostliny zazimujte ve vnitřních nevytápěných chladnějších prostorách nebo ve skleníku.

Příprava trávníku na příští rok

Trávník můžete naposledy před zimou posekat na výšku asi 3 až 4 cm, čímž předejdete vzniku plísní. Pomocí sekačky na trávu s vakem můžete posbírat i spadené listí a vše zahrnout do kompostu. Vertikulaci je třeba provést za sucha. Prořezání trávníku odstraní hrubou trávu, plevel i mech. Pořiďte si vertikutátor, na menší zahradu stačí vertikutační válec či hrábě. Pak trávník přihnojte podzimním hnojivem s vyšším obsahem draslíku, dosejte holé plochy a trávník důkladně zalijte.

Nová výsadba

Než uhodí první mrazíky, můžete vysadit živý plot, hlavně z listnatých dřevin a použít prostokořenné opadavé keře. Přesadit i vysadit můžete okrasné i ovocné dřeviny, zejména růže. Podzim je správný čas na výsadbu cibulovin, tedy narcisů, tulipánů, krokusů, modřenců, bledulí, sněženek či hyacintů. Je také vhodná doba na výsadbu česneku a založení jahodového záhonku. Vypěstované dvouletky, jako jsou pomněnky a zvonky rozsaďte na stanoviště a přikryjte chvojím nebo je dejte do pařeniště.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.