Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Zahrada jako místo pro odpočinek

03.04.2022
Zahradu si vytváříme podle svých představ a požadavků. Rozhodně by ale na žádné zahradě nemělo chybět místo, kde si můžeme v klidu odpočinout a prožít úžasné a nezapomenutelné okamžiky nejen s rodinou.

Zahrada jako místo pro relaxaci

Odpočinek je pro tělo velmi důležitý. Po práci potřebujeme tělo i mysl zregenerovat, abychom mohli nabrat novou sílu a energii. Při fyzické práci na zahradě to platí dvojnásob. Pro aktivní a pasivní odpočinek si vybudujte v zahradě zákoutí vhodná pro relaxaci. Pořiďte si bazén, domácí wellness, zahradní nábytek i venkovní gril.

Kdy si pozvat architekta

Vybudování místa pro odpočinek je snadnější při tvorbě nové zahrady. Komplikace mohou nastat spíše při potřebě zakomponování oázy klidu do už založené zahrady, které chceme vtisknout novou podobu. Plocha pro odpočinek by měla být spíše schovaná kvůli zajištění dostatečného soukromí. Architekt vám kromě celkové kompozice odpočinkové zóny pomůže s volbou vhodných rostlin, stavebního materiálu i zahradního nábytku. Díky zkušenostem přijde se zajímavým řešením.

Stavební připravenost na zahradní prvky

Pokud se chystáte vybavit zákoutí s houpací sítí nebo zahradními lehátky, není třeba speciální povolení. Můžete nechat travnatý povrch nebo jej místy zpevnit pěknou venkovní dlažbou. Při stavbě bazénu nebo vířivky už se neobejdete bez řešení elektrické a vodovodní přípojky. Doporučujeme přidat i zahradní přístřešek, pergolu či zahradní domek. Stavbu většího zahradního domku je třeba od určité plochy řešit s příslušným stavebním úřadem.

Konzultace s odborníkem

Doporučujeme také absolvovat na místě konzultaci s odborníkem, který vše promyslí už před samotnou realizací. Díky tomu se vám už nestane, že do vámi zvoleného místa nepůjde k bazénu zavést voda nebo elektřina, protože jste zapomněli vložit průchodku na elektriku pod dlažbu a teď je nutné plochu předělat. Tím si usnadníte mnoho práce i financí a zahradní prostor bude krásný i praktický.

Zahradní wellness

Díky příznivé pořizovací ceně se v posledních letech stává trendem zahrad domácí wellness. Jedná se hlavně o vířivku, saunu a malý nebo velký bazén, který můžete i zastřešit. Při realizaci zahradního wellness využijte architekta, který vám technický zásah do zahrady pomůže vhodně vzhledově zakomponovat. Pak sauna i vířivka s relaxačními lehátky a zahradním posezením doplněným krbem či grilem krásně zapadne do zahrady a stane se originálním místem pro odpočinek a relaxaci.

 

relax zahrada

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.