Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Výběr králikárny

09.07.2022
Chov králiků je stále více vyhledávanou činností. Pokud jste se rozhodli i Vy, je nutné vybrat vhodnou králikárnu. V naší nabídce najdete několik modelů. Stačí si tedy jen vybrat podle svých požadavků.

Jak vybrat správnou králikárnu

V případě, že si chcete pořídit králíky, budete potřebovat vhodnou králíkárnu. Podívejte se, jak by měla vypadat, jak ji vhodně vybavit a na co před zakoupením králíkárny určitě nezapomenout.

Domácí králíci určení pro výkrm, anebo pro chovatelské výstavy, potřebují být co nejvíce dní v roce venku. Jejich králíkárna by měla být hlavně prostorná, bezpečná, čistá a suchá. Měla by je také ochránit před predátory. Neměla by být vlhká, studená ani rozpálená horkem. Králíci by měli být v pravidelném kontaktu s lidmi.

Výběr králíkárny

Pokud počítáte u chovaných králíků s pravidelnými vrhy, každá samice potřebuje svůj kotec a alespoň další dva počítejte pro mladé. Samec potřebuje další kotec. Jednopatrová králíkárna na dlouhých noháchpohodlný přístup a snadno se obsluhuje. Může být i výběhem pro králíky. Musí stát na rovině, aby se nekývala. Dvoupatrová králíkárna je ekonomická pro více králíků. V tomto případě může být nižší, abyste snadno dosáhly až do horního patra při čištění podestýlky i krmení.

S výběhem či bez výběhu     

Králíkárny s výběhem králíci ocení. Čím větší výběh, tím pro králíky lépe. Samotný vnitřní prostor má být zatemněný, aby králíkům připomínal noru. Pokud nemáte na zahradě nebo na dvoře dostatek místa, zvolte králíkárnu bez výběhu. Můžete pak králíkům zajistit výběh na pár hodin denně pomocí variabilního výběhu či ohrádky, které snadno složíte a schováte třeba do kůlny nebo do zahradního domku.

Co nesmí chybět v králíkárně

Králíci jsou velmi aktivní tvorové. Králíkárna by měla být veliká alespoň tak, aby se v ní králík mohl postavit na zadní a délka klece mu umožňovala alespoň tři skoky. Materiálem může být dřevo nebo plast, dřevo je ale vhodnější. Důležité je zvolit vhodnou úpravu dna a stěny, aby docházelo k dostatečnému odvodu moči a větrání. Králíkárna by měla být ošetřena proti povětrnostním vlivům a zateplena. Kromě misek na krmení králíků do ní přidejte i vhodnou napáječku pro králíky.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.