Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top
bylinky na zahradě

V dubnu je na zahradě výsev a výsadba v plném proudu

05.04.2024
V dubnu v naší okrasné zahradě nejvíce používáme nůžky. Je třeba odstranit všechny suché a poškozené větve z okrasných keřů a stromů, popřípadě ještě ostříhat suché trvalky a trávy, pokud jste to ještě neudělali.

Výsev a výsadba je během dubna na všech zahradách v plném proudu.

Péče o okrasnou zahradu

dubnu je čas vysazovat okrasné keře bez kořenového balu, tedy prostokořenné. Ty z kontejnerů můžete vysazovat během celého vegetačního období. Růžeřezu sestřihněte na 2 až 3 očka, keřové na výšku 30 cm. Za okna, do pařeniště či do skleníku vysévejte letničky. Na konci měsíce zasaďte do půdy mečíky, v chladnějších oblastech ale raději počkejte do začátku května.

trávníku hráběmi odstraňte mech, prokypřete povrch a přihnojte jej kombinovaným hnojivem, například Cereritem. V půli měsíce můžete dosít prořídlý trávník a na konci měsíce, jakmile budou mít stébla trávy více než 10 cm, je čas na první sekání, aby trávník zahoustl.

Péče o ovocnou zahradu

V sadech a ovocných zahradách je čas na výsadbu stromů. Zvláště u broskvoní, meruněk a vinné révy sazenice před výsadbou namočte na několik hodin do vody, důkladně zavlažte výsadbovou jámu a celý měsíc rostliny vydatně zalévejte, až sazenice vyraší a začnou růst. Během kvetení nastává čas seřezat, proklestit a zmladit peckoviny. Koncem měsíce je vhodný čas pro roubování za kůru.

Péče o zeleninovou zahradu

Při předpěstování sadby za okny ošetřujte papriky a rajčata, která jsme vyseli v únoru a březnu. Koncem měsíce vysévejte cukety a melouny. Do skleníku můžete v druhé půli dubna sázet papriky, rajčata, lilky a cukety a do volné půdy ředkvičky, řepu, mrkev, karotku, pastinák, petržel, ředkev, vodnici, pozdní kedlubnu, tuřín, kopr, zelí i kapustu.

Koncem měsíce začněte sázet okurky nakladačky, tykve, hrách, fazole, cibuli a jarní česnek. Nejpozději do května musí být zasázené v zemi také brambory. Z předpěstované sadby vysaďte na venkovní záhony zelený chřest, rané druhy zelí, kadeřavou kapustu, kedlubny, květák, pórek a různé druhy hlávkového salátu. Vždy kupujte čerstvé osivo, hlavně semena salátů a kořenové zeleniny rychle stárnou a ztrácí klíčivost.

Péče o bylinky

Do truhlíku v dubnu vysejte kerblík, saturejku, bazalku a fenykl. Ven na záhony můžete vysázet víceleté bylinky, jako je tymián, estragon, libeček, pažitku, yzop, meduňka, máta, šalvěj, levandule, oregano či dobromysl. V dubnu je také pravý čas na přihnojování. Cibulovinám, trvalkám, jahodám, ovocným keřům a stromům dopřejte zásobu kompostu i průmyslových hnojiv, jako je Cererit.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.