Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Archiv

Sněhová fréza umí ulehčit práci

23.01.2023
Být opravdu perfektně připraven na rozmary zimního počasí znamená, že v naší výbavě pro zimní práce nechybí ani sněhová fréza. Na našem eshopu najdete širokou nabídku sněhových fréz. Rádi Vám s výběrem poradíme.

Sněhové frézy a jejich varianty

V zimním období může být počasí nevyzpytatelné. Se sněžnou frézou vás však žádná sněhová nadílka nepřekvapí, ať už je jakkoli bohatá. Se sněžnou frézou si s odhazováním sněhu poradíte mnohem lépe než jindy. Jak vybrat tu správnou?

Správný typ frézy

Výběr se odvíjí od povrchu, ze kterého bude fréza sníh odklízet. Základní typy fréz se dělí podle způsobu odhazování sněhu. Jak pracují jednostupňové frézy a efektivnější dvojstupňové frézy, v čem se liší a jaká je trojstupňová fréza?

Jednostupňová sněhová fréza

Jednostupňové nebo městské sněhové frézy se hodí na odhrnování sněhu z chodníku, asfaltu a jiného rovného tvrdého povrchu, na odklízení čerstvě napadeného sněhu a na menší plochy. Mají nižší hmotnost a na rozdíl od dvojstupňových mohou být benzínové i elektrické nebo poháněné akumulátorem. Fungují na principu rotujícího šneku, rotující lopatky nahrazující klasický pojezd, drtí sníh a vhání ho do komína, kterým ho odhazuje do vzdálenosti asi 10 m.

Dvojstupňová sněhová fréza

Dvoustupňové sněhové frézy snesou vyšší zátěž i plochu, větší množství i ztvrdlého sněhu, závěje i udupaný sníh. Hodí se do horských a podhorských oblastí na nezpevněné plochy. Sníh ocelový šnek dopraví do vysokootáčkového ventilátoru a komínem se odhazuje do vzdálenosti až 15 m. Směr odhazování nastavíte díky pákovému převodu. Jsou benzinové, mají vyšší výkon i širší záběr.

Trojstupňové sněhové frézy

Speciální trojstupňové sněhové frézy fungují na stejném principu jako dvojstupňové, mají ale ještě vyšší výkon a označují se jako profesionální sněhové frézy. Odklízení sněhu je rychlé, účinné a třífázové. Fréza sníh nabírá ve velkém objemu, rychle ho drtí a vyhazuje ho komínem ven. Zvládne mokrý sníh, velké zasněžené i zledovatělé plochy. Sníh z parkoviště horské chaty je pro něj hračka.

Elektrická nebo benzínová sněhová fréza

Jednostupňové frézy mohou být i elektrické nebo akumulátorové a mají tichý chod. Chodník na malé příjezdové cestě odklidíte i s kabelem elektrické sněhové frézy a až tak moc vám tu překážet nebude. Na větší objem sněhu a nerovný terén zvolte benzínový pohon, i když bude benzinová sněžná fréza o něco hlučnější.

 

Elektrické sněhové frézy

 

Elektrická sněhová fréza je pro odklízení sněhu ekonomičtější i ekologičtější a elektrický motor je tišší. Myslete na to, že v dosahu musíte mít elektrický zdroj. Pokud se chcete zbavit i elektrického kabelu, zvolte akumulátorovou variantu. Nižší výkon stačí na odklízení čerstvého sněhu z rovného povrchu. Jsou levnější, mokrý nebo přimrzlý sníh či nerovný terén je ale pro elektrickou frézu překážkou.

Benzínové sněhové frézy

Spalovací motor vám dá bezproblémovou mobilitu a dostačující výkon. Benzínová sněhová fréza zvládne i rozsáhlé zasněžené plochy a závěje, ztvrdlý, mokrý, udusaný či zledovatělý sníh i nerovný povrch. Vyšší výkon využijete u dvojstupňové nebo profesionální trojstupňové benzínové sněhové frézy. Vyšší spotřeba paliva, hlučnost, náklady na údržbu a pořizovací cena se vám vyplatí.

Kola nebo pásy

Sněhové frézy s koly mají snadné ovládání a bývají vybaveny systémem Free Wheel nebo diferenciálem, který umožňuje lepší manipulaci při odbočování. Vybírejte kola s hlubokým vzorem. Frézy s pásy mají stabilnější pohyb a lépe se ovládají. Perfektně sedí i při pohybu v závějích nebo v nerovném terénu, během odklízení sněhu ve svahu. Na rovný terén vám ale kola bohatě postačí.

Výkon motoru, šířka záběru a výška bunkru

Čím vyšší výkon, tím větší objem sněhu fréza odklidí. Vyšší výkon znamená i rychlejší chod a účinnější odklízení sněhu. Výkon může být 3 až 10 kW. Ten nejmenší mívají jednostupňové, případně elektrické sněhové frézy. Fréza s menším výkonem pojme menší objem sněhu. Šířka záběru bývá 50 až 76 cm. Výška bunkru 50 až 70 cm označuje prostor, kterým fréza sníh nabírá.

Praktické funkce sněhové frézy

Elektrický startér využijete při nízkých teplotácha za tmy osvětlení reflektory. Stlačit tlačítko je snazší tahání lanka. Posilovač řízení se systémy Free Wheel, Power Steering či Easy Turning ulehčuje manipulaci a manévrování na menší ploše. Sněhové řetězy jsou skvělé na kola na prudkém svahu a zledovatělém terénu. Se speciálním rámem lze sníh odklízet i posouváním radlice. Výškově nastavitelné polymerové lyžiny zabrání při posouvání proti poškrábání chodníku.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.