ROJEK DH 10 EP drtič dřevní hmoty - špalíkovač
Drtič dřevní hmoty s elektromotorem a s pytlováním.
Drtiče dřevního odpadu DH 10 jsou určeny pro profesionální zpracování různého dřevního odpadu z truhlářské výroby, pilařských provozů, po těžbě dřeva, při úklidu lesa, zpracování odpadů z parků, zahrad, stromořadí, odpadového stavebního dřeva. Zpracováním těchto odpadů získáte kvalitní palivo, tzv. dlouhou štěpku o délce 5 cm – 12 cm, které je vhodné pro všechny druhy topidel určených ke spalování dřeva, především pro ekologické dřevozplynující kotle.
Stroj je určen k hrubému drcení dřevního odpadu všeho druhu do průměru 80 mm v případě měkkého čerstvého (mokrého) dřeva a do průměru 50 mm v případě tvrdého, suchého dřeva (buk, dub).
Vlastní drcení obstarávají dva nožové hřídele o průměru 120 mm, které se rovnoměrně otáčejí. Při otáčení se ostří nožů k sobě rovnoběžně přiblíží na vzdálenost 0,1 mm v přímém úhlu 180 °. Při přetížení je stroj před poškozením chráněn talířovými pružinami na reakčním šroubu, které při přetížení nebo zakousnutí nožů propruží, čímž dojde k uvolnění klínových řemenů.
K horní části skříně je přichycena násypka, která chrání obsluhu proti úrazu a slouží k vedení drceného materiálu k nožům. K zadní části skříně je přichyceno pytlování.
K drtiči DH 10 Ep nabízíme přepravní vozík (oj se dvěma koli) pro lehčí manipulaci.
Pro koho je drtič určen
- Pro majitele a správce lesů a parků, pro správy silnic a železnic. Všichni tito mohou přeměnit odpadové dřevo na peníze, ať už vytápěním svých objektů, nebo prodejem takto získaného paliva.
- Pro majitele pil a truhlářských provozů, kterým drtič výrazně urychlí přeměnu odřezků na palivo.
- Pro majitele rodinných domků, řadových domků a bytovek s vlastní kotelnou. Svojí kapacitou postačí jeden drtič pro několik desítek uživatelů, čímž se výrazně sníží prvotní investice.
- Pro městské a obecní úřady, které v dnešní době musí řešit otázku likvidace dřevního odpadu z vlastních lesů a parků. Může vyjít vstříc i svým občanům a předejít tak neekologickému spalování. Navíc většina úřadů vlastní objekty, které lze vytápět takto získaným palivem a ušetřit tak finanční prostředky z městské či obecní pokladny.