Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Pěstujeme na zahradě

03.04.2022
Pěstování na zahradě přináší pro mnohé z nás neuvěřitelné okamžiky, kdy se oprostíme od všedních starostí. Skleník, fóliovník nebo jen pařeniště by proto na zahradě měly mít své místo.

Skleník a kompostér na zahradě

Pokud patříte k vášnivým zahrádkářům, na vaší zahradě by neměl chybět skleník, kde můžete při nepříznivých podmínkách pěstovat různé druhy rostlin. K tomu doporučujeme vhodný kompostér, kde můžete bioodpad kompostovat celoročně.

Pěstování plodin ve skleníku, fóliovníku či pařeništi

Pro pěstování rostlin na zahradě můžete využít volně stojící skleníky, skleníky ke zdi, miniskleníky, pařníky či pařeniště i fóliovníky. Do skleníků zvažte možnost topení i automatického větrání. Výběr zahradních skleníků, fóliovníků, zahradních pavilonů a pařenišť je velký. Vyberte si velikost, kterou využijete. Alternativou je fóliový tunel, který funguje jako malý skleník, udržuje rostliny v teple a brání kontaktu rostlin s ptáky či kočkami

Jak na stavbu skleníku

Nejvhodnější doba pro stavbu skleníku je období babího léta na podzim. Pokud jste to nestihli, klidně začněte na jaře. Pro skleníky do 40 m2 zastavěné plochy a do výšky 5 m není nutné stavební povolení ani ohlášení stavby. U mnoha skleníků nepotřebujete žádnou podezdívku. Stačí si z doplňkového příslušenství přikoupit originální základnu, která ji zcela nahradí.

Vyvýšené záhony pro usnadnění práce

Stylové, designové a funkční vyvýšené záhony jsou vyrobené z přírodního dřeva nebo plastů, které často věrně imitují třeba přírodní kámen. Vyvýšené záhony se ve vaší zahradě stanou krásným dekorativním prvkem, který vám usnadní práci. Můžete si je u nás vybírat z mnoha různých velikostí a rozměrů. Vyvýšené záhony můžete umístit volně na zahradu, do skleníku, na terasu nebo balkón.

Pořízení zahradního kompostéru

Pro malé zahrady s výměrou kolem 500 m2 je vhodným řešením uzavřené plastové kompostovací silo. Dochází v něm k velmi rychlému zetlení organických materiálů. Aby se rozklad urychlil, nezapomeňte na pravidelné prolévání kompostu vodou. Pro větší zahrady kolem 1000 m2 doporučujeme šestihranné plastové konstrukce. Konstrukčním materiálem bývá termoplastický akrylát – nitril butadien styren nebo polykarbonát. Tyto materiály mají dlouhou životnost a nízkou hmotnost.

 

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.