Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Nová krbová kamna

14.09.2022
Teplo z kamen je velice příjemné. Praskání hořícího dřeva a pohled na oheň v krbu jsou jen další důvody, proč si krbová kamna pořídit. Velice levný zdroj topení pro Váš dům, byt , chatu nebo chalupu.

5 důvodů proč si pořídit krbová kamna

Pořízení krbové vložky či kamen znamená úsporu energie a peněz za vytápění. Podívejte se na hlavní důvody proč si pořídit krbová kamna a jak s nimi ušetřit.

1.Ušetřete peníze za energii a vytápění

Krbová kamna se většinou používají jako zónová topidla, která vytápí konkrétní prostory v domě, kde obvykle trávíme většinu času. Může to být obývací pokoj, kuchyň i ložnice a další společné prostory. Díky tomu můžete ztlumit primární zdroj tepla, který vytápí celý objekt a soustředit teplo do nejvíce využívaných částí domu.

2.Buďte nezávislý na elektřině nebo plynu

Pokud vám vypadne elektřina při bouřce, nebo dojde k přerušení dodávky plynu, budete zcela nezávislí. Nebudete trpět zimou a můžete si užívat romantiku u ohně. Krbová kamna udrží doma teplo i bez ohledu na povětrnostní podmínky. Krbová kamna českého výrobce HS Flamingo mají navíc prodlouženou záruku 7 let, snadnou dostupnost servisu i náhradních dílů po dlouhou dobu.

3.Omezte plýtvání a zvyšte efektivitu

U otevřeného krbu jsou velké tepelné ztráty. Má účinnost jen 10 až 20 % a 80 až 90 % tepla okamžitě uniká komínem. Při spalování je využití paliva neefektivní a musíme často přikládat. Krbová kamna na dřevo tepelné ztráty řeší uzavřením ohně a brání úniku tepla do komína. Utěsněná spalovací komora umožní efektivní spalování 70 až 87 % a zajistí delší dobu hoření. Jedna dávka dřeva hoří v průměru 2 až 5 hodin a u nejvýkonnějších typů krbových kamen i 6 až 14 hodin.

4.Ekologické topení sníží emise

Otevřený krb při hoření využívá kyslík v místnosti, vzniká nedokonalé spalování, neúčinné hoření a černý kouř s obsahem částic a plynů znečišťujících ovzduší. Krbová kamna a vložky renomovaných výrobců mají 2. a 3. fázi vypalování. Druhý stupeň hoření využívá vzduchové trubice k vstřikování sekundárního vzduchu do topeniště pro opětovné hoření a spalování odpadních plynů a částic. Sekundární spalování vytváří více tepla, zvyšuje účinnost a snižuje emise. Terciální hoření opakuje proces filtrováním zbývajících částic přes katalyzátor, dále zvyšuje teplotu, snižuje emise a na oheň je fascinující pohled.

5.Zvyšte hodnotu nemovitosti a standart bydlení 

Krbová kamna originálně změní vizuální vzhled místnosti i bez zásadní rekonstrukce a získáte jedinečný estetický zážitek. Stanou se ústřední dominantou obytné místnosti a atraktivním designovým prvkem. Ať už zvolíte cenově atraktivní HS Flamingo, vzhledově unikátní kamna Masterflame nebo teplovodní kamna Aquaflam s kvalitním příslušenstvím a kouřovody, získáte výjimečnou výhřevnost a účinnost spalování, až o 40 % nižší spotřebu paliva oproti konkurenci s minimem popela i maximální bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.