Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Lisy a drtiče na ovoce

14.10.2022
Kvalitní lis na ovoce je jedinečný pomocník při podzimním zpracování ovoce. Přírodní mošt bez veškerých přísad a konvervantů má jedinečnou chuť čerstvých plodů. Z nabídky našeho eshopu si určitě vyberete. A pokud si nebudete vědět rady, zavolejte nám.

Lisy a drtiče na ovoce

Pokud máte vlastní zahradu s ovocnými stromy nebo dokonce ovocný sad, jistě si rádi dopřejete čerstvý ovocný džus, který je naprosto vynikající vitamínovou bombou. Jaký lis či drtič na ovoce zvolit, aby se hodil vašim potřebám?

U kupovaných džusů z koncentrátů s dlouhou trvanlivostí je jasné, že nám nemohou dopřát takovou nutriční, vitamínovou a blahodárně působící hodnotu než fresh džus z vlastní zahrady či sadu. Sami si vyrobíte ryze přírodní produkty. K tomu potřebujete kvalitní nástroje, díky nimž bude výroba lahodné domácí šťávy hračkou. Jak si vybrat z lisů a drtičů na ovoce a zvolit ten správný přístroj právě pro vás?

Odšťavňovač nebo lis na ovoce

Malé odšťavňovače připraví ovocnou šťávu jemné konzistence. Ingredience rozdrtí na hladkou hmotu a při odstředění ve speciálním sítku zachytí zbytky surovin. Dojde však ke ztrátě nutriční hodnoty při provzdušňování a k oxidaci vitamínů a rozmixovaná šťáva má méně vlákniny než džus z lisu. Existují odšťavňovače jednošnekové i dvoušnekové, horizontální a vertikální i s rotujícími noži. Z drtících odšťavňovacích strojů vzniká hustší šťáva bohatá na vitamíny, enzymy, vlákninu a další živiny, využijete je i k přípravě šťávy z listové zeleniny a bylinek i rostlinného mléka a hotovou šťávu lze skladovat až 70 hodin.

Lisy na ovoce v mnoha provedeních

Jestliže chcete připravovat ovocný mošt tradičním způsobem, potřebujete lis na ovoce. Nejmenší stolní varianta má malé rozměry a dá se využít v domácnosti, kde se příliš často nemoštuje a chce si připravit skvělé čerstvé osvěžení. Pokud si budete připravovat džusy častěji, vyplatí se šroubové lisy s centrálním šroubem v objemech 630 litrů. Pohodlně se používají rámové lisy a hlavně hydraulické lisy, které snesou i větší vytížení a zakoupit je lze třeba i s objemem 50 litrů.

Manuální nebo elektrický drtič na ovoce

U drtičů ovoce byste si měli nejprve rozmyslet, zda zvolíte pákový nebo elektrický drtič na ovoce. Pákový drtič na ovoce je vhodnější pro drcení menšího množství ovoce. Při větším vytížení je optimální zvolit raději elektrický drtič s kvalitním elektromotorem, ve kterých celou bednu ovoce podrtíte během pár minut. Nezapomeňte si pořídit také další příslušenství, jako jsou filtrační roušky, hydraulické zvedáky nebo drticí a mačkací válce.

 

 

 

 

 

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.