Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top
Práce na zahradě v únoru

Jak začít na jaře připravovat zahradu

14.02.2024
Na jaře už všem zahradníkům i zahrádkářům začíná nová sezóna. Na zahradě nakvétají čemeřice, talovíny, sněženky, bledule, krokusy, lýkovce i kaliny a je čas nakoupit květinová i zeleninová semínka.

Začněte řezat i hnojit

Na zmrzlý trávník nevstupujte, ať nepoškodíte křehké základy nových stébel. Až půda rozmrzne, přihnojte ho kompostem. Ze stálezelených okrasných dřevin a jehličnanů setřeste čerstvě napadaný sníh a při oblevě je všechny zalijte. Nezapomeňte zalít i túje, cypřiše, rododendrony, azalky a na podzim čerstvě zasázené stromky. Můžete také přihnojit okrasné i ovocné dřeviny pomocí Cereritu a NPK. O tom, jak v únoru stříhat a řezat stromy i keře a tvarovat živé ploty, máme samostatný článek.

Zkontrolujte dvouletky a trvalky

Jakmile přijde obleva, odkryjte chvojí, zkontrolujte stav dvouletek a nechte je vydýchat. Pak je ale ještě raději přikryjte. Pokud je koncem února mírné počasí, z trvalek už můžete chvojí sundat natrvalo, ostříhat suché nadzemní části a přihnojit je. Zkontrolujte uskladněné cibuloviny a hlízy. Do truhlíků už si můžete začít ze semínek předpěstovávat letničky, hlavně lobelky, hledíky a petúnie.

Aplikujte první postřiky

Pokud nemrzne a neprší, v suchém počasí pomocí postřikovače ošetřete broskvoně vhodným přípravkem proti kadeřavosti. Doporučujeme 3 postřiky a prostřídat přípravky. Prohlédněte odrůdy angreštu citlivé na americké padlí. Všechny stříbřitě bíléšedohnědé konce napadených výhonů odstřihněte.

Únorové aktivity v zeleninové zahradě

Na tající sníh rozhoďte komplexní hnojivo či kompost, ať voda živiny zvolna zapraví do půdy. Jakmile sníh roztaje, zeleninové záhony urovnejte a připravte pro přímý výsev kořenové zeleniny. Půdu před výsadbou ošetřete vápnem. Skliďte zimní cibule, přezimující špenát, růžičkovou kapustu a kadeřávek. Převrstvěte kompost a tím vyzrálým pohnojte půdu pro brambory, košťálovou a plodovou zeleninu. Na salát, listovou, cibulovou a kořenovou zeleninu záhony nehnojte.

Předpěstování zeleniny ze semínek

Pro předpěstování sazenic na parapetu u okna si vysejte do misek s výsevním substrátem letní pórek, raný salát a košťálovou zeleninu, rajčata, papriky, bazalku i majoránku a přikryjte je fólií. Do rozmrzlé a prvním sluncem prohřáté půdy vysejte v teplém či poloteplém pařeništi rané odrůdy ředkviček. Na konci února nechte naklíčit a předkořenit brambory a vysaďte je koncem března.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.