Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Jak vybrat vhodný kompostér

26.08.2023
Kompost patří již dlouhodobě na zahradu každého správného zahradníka. Samozřejmě i komposty a nádoby na ně prošly výrazným vývojem a my vám nabízíme širokou škálu kompostérů.

Pokud už na své zahradě nechcete házet bioodpad na hromadu, můžete si pořídit vhodný kompostér. Jaké že máme při výběru kompostéru možnosti? Podívejme se na různé verze kompostérů. 

Kompostovací silo

Kompostovací silo si můžete vyrobit i doma. Využít můžete palety nebo dřevěná prkna. Verze z obchodu mohou být plastové, plechové, dřevěné, případně kombinace materiálů. Hodí se ke kompostování zeleně z větší zahrady, můžete si přizpůsobit vzhled, velikost, kapacitu i počet komorProvzdušňování se provádí převážně ručním přehazováním. Je třeba počítat s přítomností hlodavců.

Plastový kompostér s víkem

Plastové kompostéry s víkem mají přijatelnou pořizovací cenu a mnoho kapacitních variant, včetně dvou a více komorových. Ze 100 m2 posečené zahrady získáte trávu o objemu 100 l. Zohlednit je třeba i frekvenci sekání a slehnutí trávy, která za 10 dní ztratí asi 1/3 objemu a připočítat i objem dalšího biologického materiálu ze zahrady. Tyto kompostéry sestavíte snadno a mají promyšlený systém provzdušňovacích otvorů a zavlažování. Tmavý plast usnadní lepší prohřátí. Počítejte s náročnějším ručním vyprazdňováním lopatkou i překopáním kompostu a hlodavci při podhrabání.

Otočný rotační kompostér

Otočné rotační kompostéry jsou na rozdíl od těch pevně stojících vyráběny v menších velikostech a jsou o něco dražší. Uspokojí však i příznivce vícekomorových kompostérů. Předností je snadné provzdušňování díky rotaci, které přispívá k rychlejší tvorbě a vyšší kvalitě kompostu. Přemístíte ho lehce díky variantám s kolečky i vyprázdníte pouhým otočením do přistaveného kolečka. Je dobře využitelný v menších či vnitřních prostorách, vyhnete se hlodavcům, ale chybí mu zateplení díky absenci energie z půdy a přirozené kompostování díky žížalám a hmyzu.

Kompostér do bytu

Kompostovací kbelík s uhlíkovým filtrem je opatřen karbonovým filtremaktivním uhlím, který eliminuje zápach. K nejmenším kompostérům patří i vermikompostér se systémem vnitřního provzdušňování vhodný i do bytu. Je určený ke kompostování domácího organického odpadu pomocí žížal. Pojem žížalí čaj pochází z anglického pojmu worm tea a znamená kvalitní organické hnojivo, které vzniká při vermikompostování.  Malý kompostér lze umístit kamkoliv, kde je teplota okolo 18 °C. Při dodržení správných zásad se nemusíte obávat zápachu a kompostovat lze celoročně.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.