Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Archiv

Jak vybrat správný lis a drtič na ovoce

26.08.2023
Podzim se pomalu blíží a je čas na zpracování letošní úrody ovoce. Drtiče na ovoce a lisy ovoce jsou v dnešní době již cenově dostupné a v našem eshopu najdete širokou nabídku.

Čerstvý ovocný džus získaný přímo z vlastního sadu či zahrady je vynikajícím nápojem plným vitamínů, minerálů a dalších živin. Navíc si můžete být zcela jisti tím, že jste si čerstvou ovocnou šťávu vyrobili zcela sami a dali do ní jen ryze přírodní ingredience. Pro domácí přípravu potřebujete kvalitní nástroje v podobě lisů a drtičů na ovoce. Jak vybrat správný přístroj v požadované kvalitě?

Lisy na ovoce

Jestliže chcete připravovat ovocný mošt tradičním způsobem, vybírejte mezi lisy na ovoce. Stolní varianta má menší rozměry a najde využití v domácnosti, kde zpracováváte jen malé množství ovoce pro čerstvé osvěžení. Pro častější přípravu džusů doporučujeme zvolit lisy s centrálním šroubem. Ty můžete vybírat v různých objemech asi od 6 až po 30 litrů. Nejpohodlnější pro obsluhu jsou rámové a zejména hydraulické lisy. Při větším vytížení doporučujeme objem 50 litrů a více.

Drtiče na ovoce

Drcení ovoce může být řešeno ústrojím ve tvaru nerezového kotouče s řezacími noži a vrtulí. Další možností jsou válce s noži umístěné na spodní části násypky. Pokud je součástí stroje řezací ústrojí, drtiče ovoce mají tvar nerezového válce, ve druhém případě jde o nižší a širší typy s trychtýřovou násypkou. Ovoce zpracované ústrojím drtiče končí v připravené nádobě, u druhého typu s válci musíte přistavit vhodnou nádobu pod drtič.

Manuální drtič

Manuální pákový drtič je vhodnější pro drcení menšího množství ovoce. Ruční drtič je konstrukčně jednoduché zařízení, které zahrnuje násypku usazenou na ocelovém rámu. Uvnitř násypky jsou válce, které roztáčíte pomocí kliky. Manuální drtiče musí kliku roztáčet lidská fyzická síla, což je značně namáhavá činnost, zejména třeba při zpracovávání většího množství tvrdých jablek.

Elektrický drtič

Při větším vytížení je lepší zvolit elektrický drtič, jehož základem je kvalitní elektromotor. Elektrický drtič je výkonnější a vyrobený z odolnějších materiálů, nejčastěji z potravinářské nerezové oceli. Díky tomu má dlouhou životnost a snadno se čistí. Stačí pouze nasypat ovoce do násypky a zapnout knoflík. Drtič je poháněný elektromotorem přes řemenový převod, nebo je motor zabudovaný pod násypkou drtiče. Jednu bednu ovoce díky němu můžete pohodlně podrtit za 1 až 4 minuty.

K přístrojům doporučujeme rovnou pořídit veškeré příslušenství, jako jsou filtračních roušky, hydraulické zvedáky, sady nohou, drticí a mačkací válce nebo vypouštěcí kohoutky.

 

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.