Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Jak vybrat řetězovou pilu

23.01.2023
Chystáte si vybrat řetězovou pilu? Připravili jsme pro Vás základní přehled nabízených řetězových pil z naší nabídky. Je mnoho faktorů, ke kterým je nutné při výběru přihlédnout, aby Vámi vybraná řetězová pila splňovala přesně Vaše požadavky.

Pro romantickou pohodu u praskajícího ohně i běžné topení v zimě se vám bude při přípravě dřeva hodit řetězová pila. Myslete na případné riziko úrazu a minimalizujte ho nákupem ochranných pomůcek, kalhot a bot s neprořeznou vložkou, antivibračních rukavic, přilby s ochranným štítem, brýlí a chráničů sluchu.

Elektrické pily

Nejprve si rozmyslete, jak často a jaké objemy potřebujete řezat. Na pár kubíků dřeva a průměry do 50 cm stačí elektrická řetězová pila. Kromě výkonu se liší konstrukcí. Motor může být vyveden do boku nebo rovnoběžně s lištou. Pily s výkonem od 2 000 W zvládnou větší zátěž. Běžná délka lišt je 30, 35 a 40 cm. Delší lišta může běžnému uživateli znesnadnit práci při manipulaci. Elektrické pily mají nižší hlučnost i teplotu, při řezání nevznikají výfukové plyny a jsou levnější. Nutné je pravidelné mazání a broušení řetězu a dávat pozor na kabel.

Benzínové pily

Benzinové řetězové pily se hodí pro pravidelné řezání většího množství dřeva. Mají vyšší výkon, delší lišty a jsou bez přívodového kabelu. Benzinové pily pro dům a zahradu jsou určeny nejen palivové dříví do krbu či kamen, ale i na větve stromů, menší stromky, tenčí desky či lišty a hodí se pro domácí kutily, stolaře i tesaře. Farmářské pily jsou poloprofesionální pily pro řezání velkého množství palivového dřeva a jsou vhodné i pro dřevorubce. Disponují vyšším výkonem a snadným ovládáním. Profesionální pily mají vysoký výkon a slouží k těžbě dřeva.  

Akumulátorové pily

Akumulátorové řetězové pily jsou vhodnou alternativou mezi menšími elektrickými a benzinovými pilami. Akumulátorové pily nemají přívodový kabel, jsou lehké, mají velmi tichý chod a téměř žádnou údržbu. Průměrná délka lišty se pohybuje okolo 10 cm. Jsou určeny k drobným pracím na zahradě. Nemusíte míchat benzin s olejem ani pilu zahřívat. Podle použití baterie zvládnou 270 až 600 řezů dřeva o síle 5 až 7 cm na jedno nabití. Hodit se vám může i vyvětvovací akumulátorová pila s dlouhou teleskopickou tyčí a vystředěným motorem.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.