Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top
pěstování rostlin v květináči

Jak na pěstování rostlin v květináči

28.03.2024
Co dělat, když máte k dispozici jen malou zahrádku, dvorek, balkon, lodžii či truhlíky na parapetu? Vyzkoušejte pěstování v dostatečně velkých a nejlépe samozavlažovacích nádobách.

V nich porostou i bylinky zakoupené v supermarketu, drobná zelenina a keříky s bobulovým ovocem. Pokud do truhlíku zasadíte i afrikány, odpudíte mšice a krásné květy lichořeřišnice můžete i sníst nebo použít na čaj.

Jak na pěstování v nádobách

Pro výsadbu rostlin pěstovaných v květináči na terase či balkonu je vhodná velikost nádoby alespoň 40 x 40 cm. Pro zakrslé stromky volte větší nádoby. Květináč na balkon by měl tedy být mrazuvzdorný, aby vám v zimě nepraskl. Pro zateplení obvodu květináče mezi substrátem a stěnou nádoby můžete využít 2 cm silné nenasákavé desky z extrudovaného polystyrenu a rostliny vám díky tomu přečkají i zimu. Na zálivku si shromažďujte dešťovku a na hnojení kompost.

Jak na drenáž

U hlubších nádob vyplňte spodní vrstvu drenáží, tedy keramzitem či polystyrenem. Pro pěstování zvolte substrát pro balkonové rostliny nebo odlehčený substrát pro střešní zahrady s přidaným keramzitem kvůli menší hmotnosti. Pod vrstvy substrátu doporučujeme dát perforovanou nopovou fólii určenou pro střešní zahrady, která v době bez zálivky zajistí kromě drenáže i zásobu vody. Jednotlivé vrstvy doporučujeme oddělit filtračním materiálem, např. geotextilií 200 g/m2. Kromě kvalitní drenáže je klíčové zajištění odtoku přebytečné vody. Ve dně nádob proto musí být dostatečný počet otvorů, kterými bude přebytečná voda odtékat.

Kombinujte okrasné i užitkové rostliny

Jedlé rostliny nemusíte dávat jen striktně do užitkové části zahrady. K trvalkám, zakrslým stromkům a keříkům můžete přidat jako zelený koberec drobnou zeleninu, lesní i zahradní jahody a voňavé bylinky jako je mateřídouška a tymián. Pokud je nezkonzumujete, potěší vás vůní i drobnými kvítky. Pokud se vám zdá kamenina nebo dřevěný květináč příliš těžký, využijte plastové květináče v dekoru dřeva nebo kamene. Pokud volíte mezi větším množstvím menších květináčů nebo jedním velkým, dejte přednost solitéru a sesaďte více rostlin k sobě. Terasa i balkon bude více působit jako zahrada.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.