Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Archiv

Jak hnojit trávník a rostliny

20.07.2023
Bez hnojiva nikdy nemůžete dosáhnout optimálních výsledků. Ale i hnojení trávy nebo rostlin má svá pravidla a my jsme pro vás připravili několik zásadních rad a doporučení, jak na to.

Jak a kdy správně hnojit trávník a rostliny

Substrát, ve kterém rostlinka roste, v sobě sice nějaké živiny má, od přesazení jí však vydrží maximálně na pár týdnů, a pak je třeba začít pravidelně hnojit od začátku jara do začátku podzimu.

Kdy hnojit

Hnojí se během celého aktivního vegetačního období, tedy od začátku jara do začátku podzimu. Začněte na jaře, kdy rostlinku přesadíte do nového substrátu, anebo když se váš trávník začíná probouzet k životu a s přihnojováním pokračujte za 4 až 6 týdnů. Poté rostliny pravidelně hnojte až do začátku podzimu. Stejně jako my potřebujeme do těla doplňovat různé druhy vitamínů a minerálů, pro jejich nedostatek ve stravě, tak je potřebujeme doplnit i našim rostlinám a trávníku.

Čím hnojit

Ideální je hnojivo určené pro danou rostlinu. Například NPK má v sobě 3 důležité složky, tedy dusík, fosfor a draslík ve správném poměru. Rostliny však pro svůj růst potřebují často větší počet prvků. Proto pro vás máme speciální hnojiva. Přírodní ekvivalenty, které koupíte v obchodě nebo si vyrobíte doma, jako třeba žížalí čaj z vermikompostéru, berte spíše jako doplňkovou výživu. Doporučujeme používat hnojiva s přesným poměrem. Ze začátku využijte startovací hnojivo a pokračujte hnojivem s dlouhodobým účinkem.

Hnojení trávníku

Pokud jste zastáncem tradičního hnojení, trávník se hnojí dvakrát nebo třikrát ročně. Na jaře, na podzim a v případě potřeby uprostřed sezóny. Ideální dobou k aplikaci hnojiva na trávník je období krátkých přeháněk, abyste nemuseli půdu uměle zavlažovat. Silné přeháňky vhodné nejsou, protože hnojivo naopak spláchnou s povrchu. Mohou vám však pomoci při přehnojení trávníku, stejně jako proplachování půdy. Pokud je trávník třeba vysadit, anebo podsadit, využijte naše travní osiva.

Co dělat při přehnojení

Pokud jste rostlinu přehnojili, konce listů jsou často spálené, některé listy mají nezdravě vypadající tmavý povlak a jsou svěšené, i když je substrát mokrý, nebo náhle opadnou a na povrchu zeminy se vysrážely soli, tak rostlina zastavila svůj růst. Nadměrné živiny je třeba ze substrátu dostat pryč. Rostliny přesaďte do nového substrátu, nebo přehnojený substrát opakovaně propláchněte vodou. Kořenový bal udržujte stále trochu vlhký, aby nedocházelo k poškození kořenů nadmírou soli z daného hnojiva. Postupujte podle návodu a nešlápnete vedle.

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.