Přihlášení
Ztratili jste heslo?

AZ TECHNIKA PARTNER PROFESIONÁLŮ +420 491 114 383, +420 734 644 335 info@aztechnika.cz

AZ technika > Top

Co je micogreens?

20.03.2022
Nemáte k dispozici zahrádku a chcete si dopřát čerstvou zeleninu v biokvalitě? Pusťte se do jejího pěstování díky microgreens!

Víte, co je microgreens? Vypěstujte si zeleninu i doma bez zahrádky.

Nemáte k dispozici zahrádku a chcete si dopřát čerstvou zeleninu v biokvalitě? Pusťte se do jejího pěstování díky microgreens! Mírně odrostlé klíčky, které ještě nedosáhly stádia mladé rostliny, zajistí stálý přísun vitamínů i minerálů všeho druhu.

Microgreens se dá volně přeložit jako mikrozelenina, minizelenina nebo minisaláty. Výhonky vypěstované malé rostlinky ze semínek listové, košťálové i kořenové zeleniny zastupuje hlavně řeřicha, roketa, rukola, různé saláty, mangold, špenát, ředkvička, řepa či brokolice. Vyzkoušet můžete i obiloviny, jako je mladý zelený ječmen. K dostání jsou i speciální směsi na microgreens.

 

Proč pěstovat microgreens

Mladé výhonky zeleniny mají vysoký obsah vitamínů a minerálů a dodají vám energii. Mají pestrý obsah živin, nutrientů i dalších esenciálních prvků. V porovnání s běžnou zeleninou se minizelenina vyznačuje intenzivnější chutí a ozdobí vaše jídlo. Poslouží i jako vhodná dekorace na jarní a velikonoční stůl. Minisaláty se sklízí většinou po týdnu, ve výšce 4 až 5 cm. Čím je rostlinka menší, tím má intenzivnější chuť. Hodí se do salátů, pomazánek i k přímé konzumaci.

Nádoby na pěstování a vhodný substrát

Na pěstování microgreens můžete zkusit recyklovat nádoby, které máte doma. Třeba kelímky od jogurtů, plata od vajec, tetrapaky, polystyrenové tácky, termoboxy na jídlo i plastové krabičky. Řeřichu i roketu lze sice vypěstovat na vatě, připravené mikrogreens však zabrání tvorbě plísní i hnilobě. Na ředkvičky, řepu i salát je vhodnější 3 cm vrstva substrátu či perlitu. Ideální je substrát pro ekologické zemědělství a směs pro bylinkovou zahrádku. Mikrogreens zajistí zdravé klíčky.

Jak pěstovat mikrogreens

Pěstování mikrogeens už nemůže být jednodušší. Stačí odtrhnout část víčka kapsle, zalít 200 ml vody a víčko uzavřít. Kapsli vložíte do pěstítka. Na správný růst microgreens už za vás dohlédne umělá inteligence. Kapsle se do pěti minut objeví v aplikaci LeafLearn, která vás na vše upozorní. Až bude microgreens připravené k servírování, aplikace vám dá vědět. V závislosti na druhu zeleniny to trvá jen pár dní. Pak už si stačí vychutnat energetickou bombu plnou živin. Přeje dobrou chuť!

 

Zobrazit všechny články

Porovnání výrobků

Porovnat

Zasílat novinky

Zobrazit starší letáky

Chcete od nás dostávat novinky a akční nabídky? Pak neváhejte zaregistrovat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit.

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).

Odhlášení z odběru

Kontakt

AZTechnika.cz
CS Technika s.r.o.

Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@aztechnika.cz
Web: www.aztechnika.cz

Výhody nákupu u nás

Patříme mezi největší prodejce zahradní techniky.

Máme vlastní bohaté zkušenosti s prodávanými výrobky.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnost vrácení zboží do 14 dnů samozřejmostí.

Doprava 
zdarma nad 2000 Kč!
(s vyjímkou kategorie Dětská hřiště
a produkty se speciální dopravou)

 

Naposledy prohlížené zboží

Nemáte doposud žádné navštívené produkty.